Surpriză de proporții în dosarul lui Călin Georgescu: fostul ideolog al „vindecării prin Univers” și al „abundenței energetice” (apă, paie, cai frumoși…) cere voie să meargă la tratament… în Israel. Da, ați citit bine! IS-RA-EL!
Aerul pur al munților românești, albinele care știu limba dacă, vacile fericite, zăpada și energia cosmică nu mai sunt eficiente și îl cam zgârie.
În fața Judecătoriei Sector 1, Georgescu a solicitat ridicarea controlului judiciar pentru a putea pleca în Israel pentru tratament medical, un gest ușor contradictoriu pentru cineva care ani de zile a spus că medicina e o „invenție a fricii” și că doctorii nu știu mai bine decât corpul nostru ce ne doare.
Judecătorii confirmă: „Inculpatul și-a manifestat intenția de a se deplasa pe teritoriul statului Israel pentru efectuarea anumitor proceduri medicale.” Practic, dincolo de rețetele spirituale, Georgescu are acum încredere în bisturiu și specialiști?
Și mai sunt și evrei! Culmea!
Aceeași persoană care, într-un clip devenit viral, spunea senin și nițel medieval la cap: „Cum poate să știe un doctor, om fiind, ce mă doare pe mine? Medicina a fost inventată special pentru frică!”
Și tot el, vizionar al energiilor cosmice și al bășinilor mioritice:
„Lasă-te purtat în energia Universului și vei fi surprins de abundență. Dacă nu ai încredere în natură, atunci asta e problema…”
Am senzația că natura a dat un semnal de pauză, iar energia universală doarme dusă (prea multe paie!). 🙂
E nevoie de o vizită în Israel, acolo unde, din fericire, există și spitale — nu doar galaxii spirituale.
În concluzie, nea Georgescu pare să fi descoperit, în cele din urmă, că între „medicina oficială” și „ spălați-vă la cur cu zăpadă, și credeți în chakre” e o diferență de… spital.
Sau vorba Cristelei: „Un caca mic, într-un spital mare!” Niiinooo-niiino! 🙂
DFM 9 iulie 2025

😂😂😂! Am râs de prost! Tulai, mamă, prost îi!
Uneori face pe prostul! E șmecher!
Și eu am râs și abia aștept să-i arăt unei prietene articolul! Că prea e setată pe minunatul Georgescu.
Hahaha! Aoleu! 🙂 O să se supere! 😉
S-a răzgândit…
Eu l-aș fi pus să se trateze singur, eventual cu apă, hrană și energie.