Solicitați prin serviciul 112, polițiștii vasluieni, vigilenți, au deschis un dosar de cercetare penală pentru vătămare corporală din culpă unei șoferițe care s-a rănit după ce a intrat cu autoturismul într-un cap de pod, pe DN24 A. Conform cercetărilor întreprinse la fața locului, femeia, aflată la volanul mașinii sale, s-a aplecat să-și ridice poșeta, moment în care a tras involuntar de volan.
Deși este singura victimă (afară de autoturism și de pod!) suferind mai multe contuzii care nu-i pun viața în pericol, femeia va suporta rigorile legii.
Dura lex, sed lex! Credeați că scapă așa ușor?! Nu putem să nu respectăm legea! Poliția română e la datorie! Suntem în siguranță.
Mai jos aveți și știrea:
„INCONSTIENTÃ… O femeie de 29 de ani din comuna Zorleni a fost protagonista unui grav accident, victimã fiind doar ea, din fericire. Aceasta a intrat cu masina într-un cap de pod, ieri, în jurul orelor 10:30, când circula pe DN 24 A, din directia Zorleni spre Murgeni, pentru cã a vrut sã-si ia geanta care cãzuse jos, si a pierdut controlul volanului.
În timp ce circula cu masina pe DN 24 A, spre Murgeni, la un moment dat femeia si-a scãpat geanta jos si s-a aplecat sã o ia, moment în care a tras involuntar de volan, a pãtruns pe contrasens si a intrat într-un cap de pod, cu vitezã. Soferita era singurã în masinã si doar norocul a fãcut ca din sensul opus de mers sã nu vinã o altã masinã, ca numãrul victimelor sã fie mai mare.
„Noi am fost sesizati la orele 10:38, la 112, cã pe raza comunei Zorleni s-a produs un accident rutier, victimã fiind chiar soferul, o femeie de 29 de ani, din Zorleni. Aceasta a intrat într-un cap de pod, pentru cã s-a aplecat sã-si ia geanta, care cãzuse jos. Soferita a fost rãnitã si transportatã la spitalul din Bârlad. A fost testatã cu aparatul alcoltest, rezultatul fiind negativ. În cauzã s-a deschis un dosar de cercetare penalã pentru vãtãmare corporalã din culpã”, a precizat Ana Maria Ghiurtu, purtãtoarea de cuvânt a IPJ Vaslui.
„Victima accidentului de la Zorleni a fost adusã la CPU si a fost diagnosticatã cu policontuzii produse prin accident rutier, traumatism cranio cerebral, traumatism toraco-abdominal si de bazin. Pacienta este constientã si stabilã hemodinamic, a fost investigatã imagistic si a plecat la domiciliu cu tratament antalgic”, a precizat medicul Angelica Gramaticu, purtãtoarea de cuvânt a spitalului bârlãdean.” –Vremea noua
Foto: Internet

Bine de stiut cand ma mai tai in bucatarie nu mai spun la nimeni. Ma trezesc acuzat de vatamare corporala si port ilegal de arma alba!
Hahahaha! Daaa, eu as fi la parnaie pe viata dupa cate rele mi-am facut…singura. Stiu, e pleonasm, dar suna bine! 😉