Iată că la câteva zile după ce o fată de 14 ani a fost ucisă prin înjunghiere de un băiat de 17 ani, iarăși se întâmplă o agresiune. De data aceasta victima a avut mai mult noroc și a scăpat cu viață.

Atacul a avut loc miercuri, 28 iunie, pe o stradă din orașul Turnu-Măgurele. Victima se plimba împreună cu o fată, moment în care a fost atacat de cei doi indivizi. Minorii, de 14 și 16 ani, au fost indentificați de către poliție, dar nu au fost găsiți la domiciliu de către forțele de ordine, potrivit Antena3. Bătaia copiilor a fost surprinsă de o cameră de supraveghere amplasată pe o stradă. Potrivit sursei menționate, băiatul de 14 ani l-a lovit cu pumnul în zona feței, iar cel de 16 ani l-a înjunghiat în spate. Tânărul de 17 ani s-a dus la un spital din Turnu-Măgurele, unde le-a spus medicilor că a fost victima unui atac. Astfel, a fost alertată poliția care a deschis un dosar penal pentru loviri și alte violențe. Forțele de ordine i-au identificat pe cei doi agresori.

Între timp, victima a fost transportată la Spitalul de Copii „Grigore Alexandrescu” din București, pentru investigații suplimentare. Incidentul vine la scurt timp după ce un elev de 17 ani a înjunghiat mortal o fată de 14 ani și a rănit grav un tânăr de 19, în Grădina Botanică din Craiova.

DFM

Sursa Libertatea

Foto preluare internet